Smaller Default Larger

آموزش فاز 2 معماری

 فاز دو معماری ارایه نقشه هایی اجرایی ساختمان برای نقشه های فاز یک می باشد. در این نقشه ها نحوه اجرا و جزییات اجرای پروژه بیان شده است که این نقشه ها را آماده جهت اجرا یا ارایه به پیمانکاران اجرایی می کند.
تهیه و طراحی پروژه های معماری بصورت علمی در دومین فاز آن، اهمیت بسزایی در طراحی، اجرا و رعایت قوانین و ضوابط ساختمان‌سازی کشور دارد. بی‌تردید هرقدر این مرحله با دقت بیشتر و علمی‌تر انجام گیرد، اجرای بهتر و با ریسک کمتر و در نتیجه عمر مفید بیشتری را برای ساختمان‌ها در پی خواهد داشت. مباحثی که در دانشگاه‌ها در‌خصوص تهیه پروژه‌های فاز دو معماری مطرح می گردد ، بسیار محدود و پراکنده است. این امر سبب می شود تا بررسی پروژه‌های متعدد با شرایط طرح و اجرای متنوع، امکان‌پذیر نباشد خصوصاً آنکه تولید مصالح و ارائه تکنولوژی‌های ساخت جدید هم رو به گسترش است.

 
دیدگاهی که در این زمینه وجود دارد ترسیم فنی و اصولی نقشه از جایگاه مهمی برخوردار است زیرا اگر نقشه اصولی و فنی طراحی شود نتیجه کار که همان خروجی ساختمان است نیز اصولی و مستحکم خواهد بود.که این آموزش برای معماران، عمرانی ها، کلیه دانشجویان نقشه برداری و نقشه کشی و نیز کلیه علاقمندان توصیه می شود.
 
با آموزش این فن شما آمادگی کار در دفاتر فنی و شرکت‌های مهندسان مشاور، به عنوان طراح یا نقشه کش فاز دو را به دست خواهید آورد.

 

سرفصل آموزش تهیه پروژه‌ های فاز 2 معماری

 

-  بررسی کلیه نقشه ها و تهیه لیست نقشه ها و آماده کردن جدول نازک کاری و شروع ترسیم پلان

-  فاز دو کردن پلان اندازه گیری
-
 فاز دو کردن برش ها و نماها
-
 ترسیم پله ها در پلان و برش
-
 ترسیم بزرگنمایی آشپزخانه، سرویس و حمام در پلان و برش
-
 ترسیم سقف کاذب در پلان و برش و ترسیم پلان معکوس و مطابقت با نقشه های برق و مکانیک
-
 ترسیم نقشه های کف سازی و مطابقت آن با جدول نازک کاری
-
 ترسیم پلان تیپ درب و پنجره و بزرگ نمایی درب ها، پنجره ها و پروفیل ها
-
 ترسیم جزئیات خاص به روش صحیح و جزئیات اصلی و اجرایی

 

به شما پیشنهاد می دهیم برای مشاوره و چگونگی خدمات گروه معماری سایه نما با ما تماس بگیرید تا از دانش ، تجربه و تخصص ما بهره مند شوید.

آمار