Smaller Default Larger

مهندسی نما

مهندسی نما هنر و دانش حل خلاقانه زیباشناسی و مهندسی برای بدست آوردن پوسته نهایی ساختمان است . پیچیدگی و حساسیت روزافزون نما در کنار هزینه های بالای اجرا ضرورت توجه به مهندسی نما را دو چندان می نمایید.

طراحی نما زمان مناسبی است برای به کمک گرفتن صنعت در  خلق هنری به یاد ماندنی .نمای کارآمد و خلاقانه وسیله ای است به جهت به یاد ماندن در اذهان عابرین و نقش بازگو کننده در بیان اهداف و ایده های طراح آن و تاثیر بسیاری در موفقیت تجاری و اقتصادی پروژه خواهد داشت.

نمای بیرونی ساختمان به عنوان حد مرز بین بیرون و درون ساختمان نقش مهمی در مباحث تبادل حرارتی و آسایش ساکنین بر عهده خواهد داشت . نمای که زاده اندیشه طراح آن است و معرف عملکرد ساختمان و نقش محیطی آن بر محیط شهری ..

طراحی نما با توجه به شرایط و پیچیدگیهای که دارد باید قسمتی از یک راهبرد جامع نگر باشد . حفظ و ذخیره انرژی وکارای نما ، نور پردازی ،تکنیکهای مدلسازی انتقال دما ، مهندسی صوت و صدا ،پایداری و دوام و مهندسی سازه بخشهای مهمی هستند که در طراحی نما باید در نظر داشت .

با توجه به قیمتهای بالای اجرای نما و پیچیدگیهای اجرا و تفاوت نوع متریالهای نما و ایجاد یکپارچگی بین متریالها و با در نظر گرفتن عملکرد فنی و مباحث زیباشناسی و عایق بودن و غیر قابل نفوذ نمودن پوسته از آب و مشکلات صوتی نیاز مبرم به طراحی دقیق و مهندسی در نما احساس می شود .

روی آوردن به طرح خلاقانه و پیروی از قوانین دقیق فنی و اجرا نیازمند دیدی مهندسی می باشد که از لازمه های آن شناخت فیزیک ساختمان، آشنایی با مواد و مصالح، سی

مهندسین ما  در تمامی مراحل طراحی و اجرای ( شامل انتخاب مواد و روش اجرا)  همراه شما خواهند بود . هدف ما دستیابی به یک راه حل شایسته  مهندسی و مقرون به صرفه در طراحی و اجراست که بهره وری بالا را فراهم می‌­سازد.

سیستم­‌های گوناگون ساخت و عملکرد ساختمان در شرایط متفاوت ، در ارائه و اجرای مطلوب نما می باشد که مهندسان ما می توانند با دانش خود گره گشایی حل مشکلات شما در اجرای نما و رسیدن به طرحی قابل قبول باشند .

مهندسی نما در این میان در بخش های فنی شرکتهای تولید نما و ارائه مشاوره به معماران ، مالکان ، تولیدکنندگان نما و مدیران ساخت نقش بسیار مهمی را ایفاء می کند . گروه خدمات مهندسی سایه نما مجموعه خود را با هدف مهندسی نما پایه گذاری کرده است و در همین راستا مجموعه خدمات مهندسی از مشاوره تا ساخت و نصب را در دفتر مرکزی خود توسط گروهی از زبده ترین مهندسان نما به شرح زیر ارائه می دهد:

·         مطالعه و طراحی کانسپت اولیه معماری 

·         تعیین مشخصات فنی و مورد نیاز ساختمان 

·         مشاوره و انتخاب متریال های مناسب برای نما

·         انتخاب سیستم نما 

·         طراحی جزییات و دتایل های اجرایی

·         انجام محاسبات فنی مورد نیاز 

·         تهیه نقشه های شاپ اجرایی

·         ساخت ، اسمبل و نصب

·         ارائه گارانتی و تضمین های لازم 

·         خدمات نگهداری

 

ارائه خدمات فوق به صورت پکیچ و در قالب یک مجموعه موجب گردیده ، گروه مهندسی سایه نما در عرصه صنعت نمای ساختمان به ویژه در خصوص ساختمانهای بلندمرتبه و دارای پیچیدگی ،  برتری خاصی نسبت به سایر فعالان در این صنعت داشته باشد .


 

 

آمار